1. kolo: VF – RACHOT 5:2 (2:0)

Šimon — 09. 09. 2003

● V Podvinném mlýně hravě semlet první letošní soupeř ● Famózní návrat pilíře zadních řad – neomylného Bohouše ● nedostižný rychlík Kváša: „Stovku zvládnu lehce za 21,9 vteřiny…“ ● Nová posila Aleš oživila mdlou hru předchozí sezóny ● Pavel žolíkem pro druhý poločas? ● Cajda: „Jako malej kluk…“ ●

Jako obvykle jsme se na úvodní zápas již osmé sezóny účinkování Víťazného Februáru v Hanspaulské lize sešli v dosti hojném počtu - devíti hráčů. Pavel si dal sice na čas – prý mají Pod Slavínem stále výtečné pivo – ale nakonec neodolal a zápasu se rovněž zúčastnil. Jak se ale ukázalo hned v dalším kole, jednalo se zřejmě o výjimečný stav, a následující zápasy budou někteří členové klubu opět trávit raději v teple svého domova…

Zápas samotný měl Február od začátku jasně pod kontrolou a nebýt výpadku v polovině druhého poločasu, mohli jsme opouštět sympatické libeňské hřiště bez obdrženého gólu. Velkou změnou oproti chaotické hře minulého ročníku byla zejména přítomnost libera Bohouše (neopomněl nastoupit ve svých vítězných teplákách - zcela zánovních!) a rovněž tak ofenzivně naladěného navrátilce Cajdy. V prvním poločase jsme soupeře vůbec nepustili k přímé střele na branku a jen naší nemohoucností v proměňování jasných šancí jsme vedli pouze 2:0.

Ze začátku druhého poločasu jsme soupeře rovněž téměř nepustili na naší polovinu a záhy jsme tak po zdařilých akcích vedli 4:0. Poté jsme se však nechali ukolébat vysokým vedením a neodpustitelnými chybami jsme dovolili soupeři snížit na rozdíl dvou branek. Naštěstí po další pohledné akci zvýšil téměř neomylný kanonýr Kváša na 5:2, ale klid se z naší hry – zejména v obraně – přesto vytratil a nebýt zbrklé hry Rachotu v útoku, mohli jsme opět inkasovat. Přesto jsme soupeře jasně přehráli a k úplné spokojenosti chybělo jen lepší proměňování vyložených šancí (viz nastřelení břevna a spojnice).

Přes všechny chyby je nutno říci, že první zápas nové sezóny se Februáru vydařil a můžeme jen doufat, že jsme nalezli ztracenou formu minulého roku…