1. kolo: VF – TJ BOHEMIA CHIPS C 8:1 (5:1)

Šimon — 03. 09. 2002

● Přestože poměrně brzký prázdninový čas nenahrával příliš do karet dobrodružným duším našeho družstva, sešli jsme se v dostatečném počtu a zdárně tak vstoupili do již šesté sezóny v dějinách klubu. Ačkoliv výsledek 8:1 jest nejlepším prologem v historii mančaftu, hra tomu, zvláště ve druhé půli, příliš nenasvědčovala… ●

Ve vší úctě - potkali jsme soupeře, jenž byl s prominutím rád, že se občas trefí do míče a nepřihodí si při tom újmu na zdraví a jenž měl často problémy i s rozeznáním lidských končetin, neboť téměř při každém našem kontaktu s balónem zuřivě gestikuloval hraní rukou, popřípadě úder loktem…Nicméně tento zápas jsme měli vyhrát nejméně 20:0 – šancí v útoku na to bylo dost – viz Bohouš, Šimon a v neposlední řadě nikdo jiný než věhlasný kanonýr Cajda…Naopak v obraně jsme neměli soupeře pustit za polovinu, avšak tentýž se v průběhu zápasu dostal do tří šancí, z nichž jednu proměnil! Zde bych se však rád zastal našeho fenomenálního goalkeepra Higuity, neboť útočníci při losováni zvolili nezkušeně špatnou polovinu kolbiště a tak Jansič, ať dělal, co mohl, soupeřovu „pumelici“ proti slunci prostě vidět nemohl…

Po poločase, kdy jsme vedli 5:1, jsme jako vždy polevili, zahazovali jednu šanci za druhou a zápas se tak měnil v mazlavé bahno nedávných povodní. A tak zaujal jen fatální výrok Cajdy, jenž Bohoušův ofenzivní výlet očastoval slovy „Bohoušův holubí skok“, z čehož zřejmě ani autor nepochopil, o co se jedná…Nicméně Bohoušovi výjezdy byly opět uchvacující a často tak soupeř jen přihlížel, jak se míč třepotá ve vzdálených topolech… Na závěrech bych rád vyzdvihl pomoc nové posily Marka, jenž srdnatě bojoval a jeho snaha byla oceněna premiérovým goalem.

Komentář rozhodčího: Zasloužené vítězství Februáru, který měl celou dobu zápas pod kontrolou. Nejlepší hráč Romportl.

Sestava: Higuita – Bohouš – Šimon, Pavel, Marek – Cajda, Děda

Goaly: Šimon (Cajda), Šimon, Šimon, Marek (Cajda), Děda (Pavel), Pavel (Děda), Bohouš (Higuita), Cajda (pozn.: bez záruky)