10. kolo: FK Víťazný február vs. XXX 0:1 (0:0)

Šimon — 23. 11. 2011

baltik-smaller• Chladné Štěrboholy zmrazily naděje Februáru • Telgárt vítězstvím pohrdl • Pět tutovek na gól nestačilo • Baltíkovy neposlušné tenisky štěstí týmu nepřinesly • Cajda chce přihrávky pouze do nohy • Cajda: „Nějaké ryhlé pohyby už po mě nečekejte, od příští sezóny hraju libero“ • Štěrboholská Plzeň náladu kolchozníkům nespravila • Nový knižní bestseller: Šest chlapů v Nubiře a pes • Na Lucernu vyjímečně nedošlo •

Do důležitého utkání o zachování naděje na postup nastoupil Február s vírou bodového zisku, žel po závěrečném hvizdu mohl jen smutně klopit zraky. Február nedokázal proměnit žádnou ze svých vyložených šancí a tři minuty před koncem naivně inkasoval jediný gól utkání.

Do utkání vlítnul Február jak za starých dobrých časů, kdy byl věkový průměr mužstva 21 let. Během prvních deseti minut si kolchozníci připravili minimálně tři vyložené šance, ale Michal, Jencek a zvláště pak Šimon své šance trestuhodně nevyužili. K dalším střelám ze střední vzdálenosti se dostal Michal (gólman jeho střelu s námahou vyrazil) a Jencek (jeho oblíbená střela rugbyovka nechala gólmana klidným).

Po úvodním náporu červenožlutých se hra přeci jen vyrovnala, šancí ubylo a do konce poločasu se utkání odehrávalo spíš mezi oběma pokutovými územími. Soupeř občas zahrozil po rohovém kopu, ale jeho střely z dálky se k Jansičovi vůbec nedostaly.

Ve druhém poločasu ubývalo oběma týmům v chladném počasí kvapem sil, ale touhu vstřelit vedoucí branku nelze upřít ani jednomu z mannschaftů. Ve druhé části druhého poločasu se přeci jen začal (alespoň dle vyložených šancí) prosazovat Február.

Nejprve šel sám Baltík na gólmana XXX, ale svojí nepřipravenou střelou vůbec netrefil bránu. Poté se zdařilým průnikem blýsknul Jencek, po jeho šanci mohl do odkryté branky střílet Filip, ale jeho nedůraznou střelu stačil gólman XXX vyrazit jen k nohám zcela osamoceného Baltíka. Ten bohužel nezachoval chladnou hlavu a z bezprostřední blízkosti napálil v největší šanci Februáru z halfvoleje balón kamsi k Malešovické spalovně. Další tutovku měl po ideálně zahraném Cajdově přímáku na levačce Šimon, žel volej z jeho levačky na zadní tyči trefil jen dobře se roztáhnuvšího gólmana soupeře. Družstevníci si mohli jen rvát vlasy na hlavě.

Soupeř dokázal také občas odpovědět rychlými protiůtoky po straně hřiště, kdy bránící hráči Februáru lehce zaspali, naštěstí jejich střely mířily mimo nebo si s nimi poradil dobře vyběhnuvší Jansič. Chvíli před koncem nastřelil ještě Jencek z ostrého úhlu tyč a Michal se ocitl z boku sám před brankářem, ale opět se jeho střela jen ztlumila v mohutném gólmanově těle.

Když už se schylovalo ke konci zápasu, došlo k nejhoršímu. Brankář soupeře se s balónem vysunul až na půlící čáru, nikdo ho neatakoval, a tak se rozhodl vystřelit. Jeho nepovedená střela mířící mimo bránu si na zadní tyči našla naběhnuvšího si útočníka XXX a ten zkušeně vstřelil gól do zívající Jansičovy branky.

Ve zbývajících třech minutách již Február recept na vyrovnání nenašel a dosti smolně tak prohrál 0:1. Nálada po zápase byla skličující, věřme, že Februáru eventuelní výhra v posledním kole sezóny bude stačit k vytouženému postupu.