10. kolo: VF – SPARTA POPULAROS 1:5 (0:1)

Šimon — 08. 06. 2004

● Nadějná první půle byla jen tichem před bouří… ● Rozhodčí opravdu nebyl muž na svém místě… ● Február pokropen mrtvou vodou! ● Kanonýr Kváša má psychické problémy (Kváša: “Zpropadený karban mi vzal vše včetně cti…!) ● Sestup je na dosah… ●

V předposledním kole bylo stále ještě oč bojovat a tak Február začal tento zápas velmi opatrně, se zajištěnou obranou a s čekáním na soupeřovu chybu, který nezadržitelně směřoval z 1. místa do 6. ligy. Je nutno říci, že Popularos hrál poměrně nečistě, což mu zmatený „rozhodčí“ nepochopitelně toleroval a naopak Februán byl bržděn několika nesmyslně odpískanými fauly. Bohužel k závěru poločasu po evidentním faulu na bránícího Wydleho se soupeř svým důrazem prosadil a poměrně vyrovnaný 1. poločas tak skončil nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Ve 2. poločase museli telgártští více otevřít hru a tlačit se před soupeřova brankáře, což se vzhledem k neorganisovanosti naší obrané činnosti a ne příliš silné fyzické zdatnosti projevilo rychlým nášupem Sparty Popularos…Po hrubých chybách v podobě finálních přihrávek, kdy soupeř mohl jít ihned do otevřené obrany se skóre brzy navýšilo na 0:4 a bylo po zápase. Sehranost naší výjimečné obrany nejlépe vystihuje okamžik, kdy odražený balon pomalu směřoval po lajně k naší brance. Nikdo z Februáru k míči neběžel, neboť se všichni domnívali, že se stane snadnou kořistí Robina, který byl balonu nejblíže. Ano, balonu byl sice nejblíže, jelikož však stál v autě připraven ke střídání, nemohl do hry zasáhnout a soupeř si v nájezdu dvou hráčů na osamoceného goalmana došel pro 4. gól…

V té době se ze zápasu stalo výtečné představení, neboť Popularos již nemusel útočit a tak všechny získané míče posílal dalekým odkopem pryč ze hřiště, nejlépe do křoví na jižním svahu Pražačky…Opravdu pěkná podívaná, dokonce i pověstní Palmeiras by se před výkonem Sparty Popularos museli stydět. Poslední 5. gól soupeře padl rovněž po evidentním faulu na bránícího Šimona a konečné korigování Bohoušem po Kvášově rohu na 1:5 byla již zřejmě příprava na blížící se 8. ligu…