11. kolo: FK Víťazný február vs. SK Palouk 2:0 (1:0)

Šimon — 24. 06. 2011

wydle-small• Konec dobrý, všechno dobré • 6. liga zachráněna! • Třetí vítězství Februáru v řadě • Gojko Mitič v brance kolchozníků téměř bez práce • Gojko: „Vítězné tepláky a chřestýší čelenka se nemění!“ • Šutér Jencek opět úřadoval • Dědkův gól patou ozdobou sezóny • Otec a syn Caithamlovi nešetřili chválou • Odboráři Február nezastavili • Zelená oslava Dědkových narozenin Na Celné • Vzpomněl si Dědek ve Wydleho aťasu na destruction party? • Sklenice jenom svištěly vzduchem • Není krve bez bolesti •

Do posledního jarního kola vstupoval Február s vědomím, že k jisté záchraně musí vyhrát a podle toho také zápas s posledním celkem tabulky vypadal. Opatrná hra nepřinesla příliš mnoho gólů ani pohledných akcí, přesto kýženého vítězství nakonec Február dosáhl.

V úvodu první půle nedokázali kolchozníci využít oslabení soupeře, který nastoupil ochuzen o jednoho hráče v poli. První vážnější příležitost se urodila až když byly síly obou mužstev vyrovnané. Šimon se protáhnul obranou a Michalovi předložil ideální nabídku ke skórování. Žel Michalovi nevyšel krok a jeho střela netrefila ani branku. Ze začátku hrál Február aktivně, snažil se roztahovat hru po křídlech, ale šancí bylo poskrovnu. V dobrých střeleckých příležitostech se objevil Michal, Baltík a Wydle, ale výtečný gólman Palouku si vždy věděl rady. Úvodní gól nakonec padl po Šimonem prudce zahraném rohovém kopu, na který si důrazně naběhnul Jencek a poslal Február do zaslouženého vedení.

Soupeř byl na polovině kolchozníků značně bezzubý. Jeho největší šanci v podobě přímého volného kopu výborně vyrazil Gojko a do konce poločasu zlobil Palouk jen dalekonosnými střelami po rohových kopech, z nichž ani jedna nemířila přímo na branku Februáru.

V závěru prvního dějství měli ještě velké příležitosti Šimon, Wydle a Baltík, ale všichni ztroskotali na brankáři soupeře.

Ve druhé půli obou mužstvům již rychle ubývalo sil, naštěstí měl Február přeci jen trochu navrch, a tak si všechny výpady Palouku zkušeně pohlídal. Naopak v útoku se červenožlutí občas propracovali k nebezpečné střelbě, ale pojistka v podobě druhého gólu stále nepřicházela. Nejvíce po gólu volala Šimonova přízemní razantní střela, ale nakonec druhou branku daroval Februáru Palouk zcela zadarmo. Brankář Palouku při výkopu trefil otočivšího se Dědka, od jehož paty se balón odrazil přímo do zívající branky – 2:0.

V závěru zápasu měl ještě obrovskou šanci Jencek, ale jeho střela gólmanovými jesličkami se nevešla mezi tři brankové tyče. Zbytek zápasu si Február již pohlídal, Gojko byl de facto bez práce. Naopak občas rolníci v útoku ještě zazlobili, ale třetí gól jim souzen nebyl.

Důležité vítězství znamenalo jistotu setrvání Februáru v šesté lize i pro nadcházející sezónu. Tento důležitý fact byl spolu s nekončícími Dědkovými narozeninami oslaven v oblíbené vinárně Na Celné. Nejvytrvalejší ještě pokračovali v politicko-ekonomických debatách ve Wydleho podkrovním apartmá, kde vše ukončila až Dědkem demonstrativně odhozená číše rulandy šedé.