11. kolo: VF – HAJDALÁCI Z MASNÉ 6:1 (1:0)

Šimon — 05. 12. 2004

● Důstojné zakončení vydařené sezóny ● Desátý zápas bez prohry v řadě! ● Velkolepý návrat do sedmé divize! ● Honza Buřič: „S dvěma promile se mi vždycky hrálo nejlépe!“ ● Gólový návrat Ády Buřiče! ● Servírky Pražačky opět okouzlující… ● Kváša zase zachraňoval… ●

O předzápasovou atmosféru posledního matche saisony se nepostaral nikdo jiný, než známý libeňský bonviván Honza Buřič, jenž s dvěma promile v krvi neustále rozšafně prohlašoval, že se po dvou a půl měsících rozvádí…Ale raději zpět k samotnému zápasu. První příjemnou skutečností byla početná soupiska playerů Februáru a to se dokonce dušoval i Dědek, že určitě dorazí, leč teplo olomouckého apartmá mu bylo opět bližší…

Na výtečném povrchu Pražačky byla hra Februáru od samotného počátku uchvacující a k dokonalosti chybělo jen nepřesné zakončení jinak vydařených útoků. Nejprve dvakrát nebezpečně pálil Bohouš, poté i dvakrát Šimon, ale žádná z úvodních střel se bohužel nevešla mezi tyče soupeřovy branky. Stoprocentní příležitost vzápětí promarnil Jenda, jenž po výtečné Robinově přihrávce trefil pouze tyč odkryté branky…Nakonec se v prvním poločase ujala jen Márova střela ze střední vzdálenosti, která se štěstím přeci jen zapadla k levé tyči. Jedinou příležitost v první půli si Hajdaláci vypracovali po chybné Bohoušově přihrávce, ale Láďa svůj tým opět podržel.

Z počátku druhého poločasu Hajdaláci ještě vzdorovali sílícímu tlaku partyzánů, ale jakmile k rychlosti přidali telgártští i přesnou kombinaci, začalo skóre utěšeně narůstat. Nejprve se další šťastnou střelou trefil Honza, poté po krásné akci, kterou založil Láďa, Šimon a po výtečném Pavlově forcheckingu i Bohouš a rázem bylo skóre 4:0. Pak Február trochu polevil, dovolil soupeři několikrát prověřit Láďu a po nepozornosti i snížit hlavičkou na 1:4, ale závěr patřil opět kolchozníkům. Nejprve se po nejhezčí akci utkání trefil Pavel a skóre na 6:1 uzavřel do prázdné branky Áda.

Zrodilo se tak deváté letošní vítězství, které definitivně posílá Február zpět do sedmé divize. Pozápasová oslava postupu a pěti let Februáru nestála kromě pohledné servírky za nic a tak se postupně všichni rozešli do svých Vánocemi provoněných domovů…

Komentář rozhodčího: Na 8. ligu velmi kvalitní utkání. Některé branky byly sice ušmudlané, ale jiné stály za to. Nej. hráč Romportl – Sachl (Hajd.).