11. kolo: VF vs. W.C. Bobři 2:3 (2:2)

Šimon — 06. 12. 2006

· Hotovo, Február je zpět v sedmé lize… · Na kolchozníky si tentokráte „vyšlápnul“ poslední celek tabulky! · Dvě kompletní pětky převahu nepřinesly… · Vítězství nepřinesl ani Mario Kváša Kempes · Wydleho střelecký návrat! · Dědek už zase lítá po lajně! · Lech Walesa na Solidaritu tentokrát nepřišel… · Dojezd Na Mělníku jen pro zvané! ·

Pro setrvání v šesté lize musel Február v posledním zápase sezóny vyválčit alespoň bod za remízu a zároveň i doufat v příznivý výsledek ostatních zápasů. Bohužel ani jedno se nestalo, a tak - zřejmě po zásluze – míří Február po pouhé půlroční návštěvě v šesté lize zpět o soutěž níž. Přitom ještě v sedmém kole vypadala situace nadějně – poměr zápasů měli červenožlutí 2-3-2 (7 bodů), ale poté přišla série čtyř porážek za sebou, což nemohlo znamenat nic jiného, než sestup…

K utkání se robotníci dostavili v hojném počtu, dokonce si mohli dovolit luxus dvou kompletních pětek, a tak se zdálo, že na poměrně velkém hřišti Junioru Február svého soupeře (který neměl nikoho na střídání) jasně „ulítá“. Nikolivěk. Úvodní sestava ve složení Bohouš, Pavel, Bouřka, Robin a Míla vlítla do utkání jak se patří. Hned v úvodní minutě si z Robina a Bohouše udělal slalomové tyče nejlepší hráč na hřišti M. Abdúl, přihrál zcela volnému spoluhráči a ten se již nemýlil – 0:1. Naštěstí hned vzápětí vystřelil kanonýr Bouřka a jeho „jedovka“ propadla nevýraznému brankáři mezi nohama do branky a bylo srovnáno.

Ke slovu se poté dostala i druhá pětka, ve složení Šimon, Kváša, Dědek, Wydle a Jenda, ale nevedla si o moc lépe. Tato pětice se sice více tlačila před brankáře Bobrů, zapomínala však na zadní vrátka a nechávala soupeři prostor pro nebezpečné brejky. Bohužel, už v 9. minutě Bobři jeden se štěstím proměnily a Február zase musel dotahovat. Hra se poté spíše odehrávala ve středu hřiště a jediným světlým momentem bylo Wydleho vyrovnání na 2:2, kdy z úhlu mazácky vystřelil podél stojné nohy gólmana.

Druhý poločas příliš změny nepřinesl. V soupeřově dresu zářil M. Abdúl, který si chvílemi dělal, co chtěl a nebýt pohotových Láďových zákroků, Február by opět prohrával. Na druhé straně si i Telgárt vypracoval několik slibných příležitostí, zvláště pak dvě Kvášovy a jedna Milanova šance vypadaly hodně nadějně, ale vždy trefili jen stojícího gólmana Bobrů. Roztržitý duel tak spěl k remíze, avšak v závěru opět propadla obrana Februáru. Nejprve dalekonosná střela Abdúla otřásla břevnem a poté, po chybném Robinově autu, se již špílmachr Bobrů nemýlil a rychlým průnikem strhl vedení na svojí stranu – 2:3.

Po nevydařeném zápase se ještě uskutečnil pozápasový trénink, jehož úroveň není radno příliš komentovat. O to větší úroveň mělo pozápasové soustředění v restauraci Solidarita, a rovněž i v restauraci Na Mělníku, kde se truchlilo až do pozdních nočních hodin…

*26. 11. Junior

Sestava: Láďa – Bohouš, Pavel, Bouřka, Šimon, Kváša, Dědek – Robin, Milan, Jenda, Wydle

Góly: Bouřka (Pavel), Wydle (Dědek)*