2. kolo: FK Víťazný február vs. Ness Czech 2:0 (2:0)

Šimon — 17. 09. 2010

jansic-leila-small • Vítězný návrat do Běchovic • Šťastné góly přinesly dva body • Spokojený Jansič chválou nešetřil • Objev podzimu Jencek zase řádil • Při Kosťových patičkách tuhla krev v žilách • Bohouš své velkolepé sólo nedokončil • Bohouš: „Pohyb ramen je v pořádku, musím ještě zlepšit kyčle!“ • Gojkovi náplast přátelství gólovou radost nepřinesla • U Chlebouna přísný zákaz fotbalu v TV• Šťastný Dědek odcházel s písní na rtech: „Já jsem věrný svojí Lídě, chodívá mi pro lahváče!“ • Na třeboňskou odrhovačku tentokrát nedošlo. • Davy natěšených fanynek Február na Masaryčce nevítaly… • Tiskovka tradičně uzavřena v Lucerně •

Zpočátku vypadal druhý zápas podzimní sezóny jako jednoznačná záležitost, avšak ve druhém poločase se kola rozjeté mašiny Februáru lehce zadřela, nicméně vítězství si tentokrát Telgárt v Běchovicích vzít nenechal a po dlouhé době si opět zapsal dva body do ligové tabulky.

Úvod zápasu vyšel červenožlutým skvěle. Soupeře de facto Február nepustil na vlastní polovinu a díky dvěma hodně šťastným gólům se záhy ujal vedení 2:0. Nejprve zastudil nejistého gólmana soupeře Šimon, když bezprostředně po Jansičově rozehrávce od brány rozvlnil síť soupeře nevídaným nákopem přes celé hřiště. (Nutno dodat, že svým nákopem hledal naběhnuvšího si Jencka, a svoji přihrávku „lehce“ přetáhnul, na to se však historie ptát nebude. Jarda Kamenický by s Lojzou Špakem mohli vyprávět…) Druhý gól přišel hned po krátké mezihře. Skvělou Jenckovu přihrávku za obránce převzal Baltík a při pokusu o kličku mu balón lehce utekl přímo pod brankáře Ness Czech a Február slavil podruhé.

Soupeř v tu chvíli nevěděl co hrát, škoda jen, že kolchozníci nepřidali další branky – šancí na to bylo dost, ale Baltík, Kosťa, Šimon i Jencek v koncovce selhaly. Silný úvod zápasu uzavřel nevídaným sólem přes tři hráče Bohouš, žel jeho střela na bránu byla v poslední chvíli zblokována na roh.

V závěru poločasu se přeci jen hra obou mužstev vyrovnala, ale stejně jako Február měl soupeř problémy s koncovkou. Jansiče v průběhu první půle ohrozil soupeř jedinou střelou na bránu, kterou pohotový Higuita umě vykopnul.

Druhý poločas byl ze strany Februáru přeci jen slabší, vázla kombinace a na kopačky se občas vkradla nepřiměřená nervozita. Soupeř vycítil šanci, ale všechny jeho útoky končili většinou před rolnickým vápnem.

Šance červenožlutých byly nebezpečnější, ale ani nejvyloženější příležitosti neskončili za zády o něco se zlepšivšího gólmana soupeře. Své by mohl vyprávět Baltík, Jencek a Kosťa, o Šimonových nepřesných střelách ani nemluvě. Velkou příležitost měl v závěru po nakrátko rozehraném rohu Dědek, ale svým pohotovým bodlem jen rozčeřil ochranou síť nad brankou Ness Czech.

V závěru si sice soupeř vytvořil mírný tlak, ovšem obrana v čele s důrazným Bohoušem nepustila útočníky do vyložené šance, a tak Február vyválčil spravedlivé první vítězství podzimní sezóny. Po vítězném návratu do matičky Prahy nezbylo nejvěrnějším čtyřem kolchozníkům, než navštívit oblíbený restaurant v Lucerně, kde byla dlouho do noci opěvována předvedená hra, stejně tak jako přínos světové hudbě v podání Depeche Mode a Johnyho Cashe.