3. kolo: FK Víťazný február vs. FC Drny 1:1 (1:0)

Šimon — 30. 04. 2010

kvasa-kempes • Šest statečných vedení neudrželo • Vítězství nepřinesla ani zářící hvězda Tatranu Hostinné Jakub Kempes Kvášovský • Gojkův životní zápas: „Vydržel bych lítat klidně další dva zápasy!“ • Robinova patička „ozdobou“ zápasu • Baltík v zajetí řasových sloh • Kterak Dědek s Wydlema na zkušenou vyrazili • London calling to the faraway towns • Kosťa milovníkem konopišťských loveckých sbírek • Kosťa: „Mufloní trofeje byly dechberoucí!“ • Cajda zasažen sněžnou slepotou • Vrcholek je v mlze, těžko vidět cíl, pokouší se znovu, kdo má více sil… • Kam se poděl Milan? • Včera neděle byla, včera byl hezký den… • Feeling high after a night in London Town • Bude Gojko ministrem tělovýchovy? • Gojko: “Kolik salámů máš po kapsách, tolikrát jsi člověkem!“ •

Brzký nedělní hrací čas 12:30 nevěstil z hlediska účasti playerů na třetím kole jarní části Hanspaulky nic dobrého a jak to tak bývá, zlé tušení se potvrdilo. Naštěstí pomohl Februáru starý dobrý Kváša, jenž si teď po víkendech v Praze vydělává jako společník zajištěných dam, a tak Február k zápasu mohl nastoupit alespoň v dostatečném počtu šesti hráčů.

Díky poměrně teplému dubnovému počasí a nemožnosti střídání působil Február v průběhu zápasu lehce unaveně, přesto zejména v první poločase předvedli rolníci z Telgártu utěšený výkon. Nejvíce starostí dělal soupeři v útoku Kváša, ale do zakončení se kolchozníci dostávali jen sporadicky. První nadějnou střelou se prezentovala právě opora Tatranu Hostinné, ale prudká Kvášova střela z přímého volného kopu zazvonila jen břevnem branky soupeře. Po dlouhé pasáži bez ohrožení obou brankářů se Februáru vydařil ojedinělý break. Robin dostal dobrou přihrávku do běhu, ideálně přihrál Gojkovi a ten s pomocí obou tyčí poslal červenožluté do vedení.

Hned vzápětí mohl po Šimonově pasu zvýšit Robin, ale jeho střela z halfvoleje těsně přeletěla branku Drnů. Poslední slovo poločasu mohl mít opět Robin, ale zády k brance si nedokázal zpracovat balón a Február své skóre již nenavýšil.

Jestliže toho soupeř v první půli moc nepředvedl, ve druhé části zápasu byl Februáru více než vyrovnaným soupeřem. Unavení kolchozníci se po ztrátě balónu nestíhali vracet a přečíslená obrana Telgártu jen stěží odvracela útoky Drnů. Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat a tečovaná střela z 32. minuty znamenala brzké vyrovnání. Bohužel i nadále se občas soupeř dostával do přečíslení, ale nebyl s to zakončit a pokud ano, tak Jansič si se všemi střeleckými pokusy již poradil.

Po úvodní desetiminutovce soupeře se přeci jen Február trochu osmělil a vypracoval si i několik slibných šancí. Hře červenožlutých výrazně pomáhal důraz v osobních soubojích, z nichž naprostou většinu vyhráli, ale finální přihrávka, popř. zakončení stále vázlo. Největší šanci druhé půle měl po Kvášově přihrávce Šimon, ale jeho pohotová střela skončila jen na tyči soupeřovy branky a následné dorážky do opuštěné klece se Kváša zřejmě tolik zalekl, že jeho pokus o vstřelení branky vyústil v lehké posunutí balónu směrem na branku, se kterým si obránce Drnů již věděl rady.

V závěru přeci jen Február mohl strhnout vedení na svou stranu, ale ani Kvášova střela na zadní tyč, ani Šimonův volej pod břevno a ani Bohoušovo oblíbené sólo gól nepřinesly, a tak rolníci ani napotřetí letos nevyhráli a podruhé se museli spokojit s remízovým výsledkem.

Zbylé nedělní odpůledne využili čtyři sportuchtivý rolníci v podání Bohouše, Jansiče, Gojka a Šimona ku hře v beach volleyball na oblíbeném Korábě, kde byla k vidění dramatická sedmisetová bitva. Celá sportovní neděle pak byla řádně zhodnocena v blízkém pivovaru Bulovka, kde si hlavní slovo vzal Gojko, který hosty bavil svými příhodami o salámových perzekucích a vzpomínkami na nevinné mládí prožité se zobcovou flétnou.