3. kolo: VF vs. 1. FC Holešovice 0:0 (0:0)

Šimon — 12. 04. 2005

• Tři zápasy, jediný vstřelený gól… • Karlínské oraniště Februáru nepřeje! • Snadná Láďova „nula“! • Kváša zase „vyučoval“… • Február tentokrát soupeře rozebral, chyběla ale opět koncovka. • Kdy už to tam padne? • Zraněný Mára hrál se sebezapřením! • Honzovi tepláky nepomohly… • Bohouš zase uhýbal. •

Ačkoliv měl letos Február k výhře nejblíže, dva body si z Karlína opět neveze. Na úděsném karlínském terénu se sice telgártští snažili, ale slabý důraz před soupeřovou brankou a neschopnost proměňovat šance rozhodli o bezbrankové remíze.

Do branky se po jednozápasové odmlce postavil Láďa, ale v průběhu zápasu příliš práce neměl. Soupeř za celou dobu vystřelil na branku Februáru jen dvakrát a neomylný Láďa si s oběma pokusy snadno poradil.

První poločas byl z obou stran poměrně vyrovnaný. Holešovice byly v útoku poněkud důraznější, k čemuž jim notně pomáhalo ostré zapadající slunce, které chvílemi z obránců Februáru činilo nevidomé loutky. Útok soupeře se v první půli několikrát dostal k nepřesnému zakončení, ale nebýt dvojího Láďova pomalého vyběhnutí, nevytvořil by si nadějnou příležitost. Hra byla díky nerovnému terénu a častým faulům soupeře dosti nepřesná, přesto si Február vytvořil několik slibných příležitostí. Nejdříve ve slibné pozici mířili vedle Mára, Cajda a Honza; poté brankář soupeře kryl dalekonosnou Šimonovu střelu, ale největší šanci první půle měl na noze opět Cajda. Bohužel svůj sólový únik zakončil „vydařenou“ střelou, která ohrozila až brankáře na protiležícím hřišti.

Ve druhém poločase docházelo obou mužstvům již sil, což se opět projevilo na řadě nepřesností. Holešovice hrozily zejména z rohových kopů. Právě po jednom z rohů se zrodila jejich největší a jediná šance utkání, ale útočící hráč ze dvou metrů hravě přestřelil Láďovu branku.

Február se nadále nevzdával, bojoval o své první letošní vítězství, ale nakonec si vypracoval již jen dvě vyložené šance. Nejprve po Honzově přihrávce hlavou mohl rovněž hlavou vstřelit gól Šimon, ale brankář Holešovic se stihnul přemístit a na poslední chvíli vykryl již téměř jistý gól. Vzápětí po breaku střílel na zadní tyč opět Šimon, zde se náhle zjevil nabíhající Pavel, ale svou střelu nedokázal usměrnit do odkryté branky Holešovic a tak zápas skončil nerozhodným výsledkem 0:0.