4. kolo: FK Víťazný február vs. XXX 2:4 (0:2)

Šimon — 06. 10. 2010

simon-small-i• Studený vichr od Džbánu sfoukl veškeré naděje Februáru • Tradiční jízda vlakem tentokrát Telgártu štěstí nepřinesla • Nejhorší úvodní desetiminutovka kolchozníků v sezóně • Bohouš řval, co to dalo, ale na Aritmě by mu nepomohl ani megafon • Byl Wydle myšlenkami ještě na Ostrém Roháči? • Bohouš s Kosťou se na taktice hry shodnout nedokázali… • Šimonovo extravagantní střídání nikdo nepochopil • Jansičovo melodrama na pokračování „Soudce a já“ opět bez katarze •

Po úspěšných třech kolech podzimní sezóny se dobře rozjetá červenožlutá mašina poprvé zadřela. Február prohospodařil naději na úspěch v první desetiminutovce, kdy absolutně rychlostně nestačil na svého soupeře. Přes částečné zlepšení v další fázi zápasu nakonec utrpěl letošní první porážku a přepustil třetí místo v tabulce svému soupeři.

Začátek první půle byl ze strany Februáru doslova tragický. Soupeř, který hrál bez střídání, si na polovině kolchozníků dělal, co chtěl a hned první akce skončila gólem. Zpoza obránce vystřelil nikým neatakovaný útočník soupeře a Jansič se jen stačil smutně ohlédnout. Hráči Februáru se nepoučili a nadále pozdě přistupovali k soupeři, který tak snadno přečísloval rolnickou obranu a velmi snadno si vytvářel brankové příležitosti. Další nebezpečná akce XXX opět skončila gólem v Higuitově síti. Na chytrou přihrávku za obranu nikdo z Februáru nereagoval a osamocenému útočníkovi XXX nezbylo, než prostřelit vyběhnuvšího Jansiče. Na brankové čáře mohl balón ještě stihnout Šimon, ale k úspěšnému zákroku mu chyběl půlkrok – 0:2.

Bohužel ani za stavu 0:2 se Február neprobral. Soupeř hrál chytře s gólmanem v roli falešného libera, tudíž se zdálo, že má stále volného hráče v poli. Kosťa se sice snažil rozehrávku napadat, ale nikdo ho v této činnosti nepodpořil a jeho snaha tak přišla vniveč. Za obranu Telgártu nadále putovaly ideální přihrávky na křídla soupeře a nebýt Jansiče, tak to bylo v desáté minutě 0:5.

S probíhajícím stavem utkání mocně verbálně nesouhlasil Bohouš. Február se naštěstí pod přívalem jeho slov a pod tíhou vlastní odpovědnosti trochu vzpamatoval a hra se postupně vyrovnala. Nejprve z přímého kopu zahrozil Šimon, ale gólman XXX stačil jeho přízemní střelu vykopnout. Poté se k zakončení několikrát dostali Baltík, Jencek a Kosťa, ale jejich střely bohužel létaly jen vedle tyčí branky XXX. V závěru půle se nadvakrát snažil prosadit Šimon, ale gólman byl opět proti, a tak první půle skončila nepříjemným výsledkem 0:2.

Ve druhém poločase byla hra obou mužstev velmi podobná závěru prvního dějství. Soupeř s vědomím dvoubrankového vedení se nikam nehrnul a chytře se svým gólmanem kombinoval na své polovině a čekal na eventuelní chybu Februáru. Červenožlutým nezbývalo, než pracně vydobýt balón na své kopačky a postupným útokem si připravit střeleckou pozici. Nakonec se o snížení a naději na bodový zisk postaral Kosťa, když z ideální pozice proměnil přímý kop nařízený po odpískané ruce. Svou slabší pravou nohou nečekaně vymetl pavučinu v levé šibenici a zaslouženě tak snížil na 1:2.

Do konce zápasu v té době zbývalo ještě plných 18 minut, což by bylo na obrat dostatečné, žel červenožlutým toho večera krapet chyběla šťáva. XXX se do hry také příliš nehrnuli a stále zůstávali u své oblíbené zdlouhavé rozehry s gólmanem a čekáním na chybu v obraném bloku Februáru. Občas se přeci jen objevila nějaká ta šance, ale oba dva brankáři byli pozorní a všechny případné střely hravě zneškodnili.

Osudná chvilka pro Február přišla pár minut před koncem. Šimon ve snaze zrychlit střídání nestandardně střídal za Jansičovou brankou, čehož si nikdo nevšimnul a Jansič omylem rozehrál na odcházejícího Šimona. Balón před dotírajícím útočníkem znovu Jansič uchopil a byl z toho nepřímý volný kop pro hráče XXX. Ti vzápětí zahráli dokonalý signál a jejich hráč neměl s uklizením balónu do Jansičovy branky na zadní tyči žádný problém – 3:1. Rozhozený Február byl rázem jako opařený a chvíli poté inkasoval počtvrté. Wydleho nepříliš ideální přihrávku na Kosťu dokázal soupeř vypíchnout, Kosťa se nestačil vrátit a rázem tu byl break dvou osamocených hráčů na překvapeného Jansiče, který skončil gólem do prázdné branky. Po inkasované brance opět došlo ke slovní rozepři mezi Bohoušem a Kosťou, kterou nakonec Kosťa vyřešil zbytečným odchodem ze hřiště.

Bohužel Februáru na vyrovnání již příliš času nezbývalo, přesto se v poslední pětiminutovce alespoň snažil snížit nepříznivý stav. Dopředu se více vysunul Šimon a společně s Baltíkem, Gojkem a Jenckem si vytvořili několik slibných příležitostí. Největší šance na korigování výsledku měl nakonec Šimon – nejprve po Jenckově přihrávce do boku pálil do připraveného pupku gólmana, poté Šimona ideálně vysunul mezi obránce Gojko, osamocený Šimon si lehce položil brankáře XXX, ale místo do branky zamířil jen do spojnice břevna a tyče. Další šancí byla Gojkova hlavička, ale gól stále nepřicházel. Čestné snížení nakonec připadlo na Šimona, který od poloviny prošel středem hřiště a nikým neatakován prostřelil bodlem nereagujícího gólmana XXX.

Poprvé v sezóně byl soupeř jasně lepší Februáru, nejhorší byla úvodní desetiminutovka zápasu, kdy červenožlutí nestačili vůbec bránit rychlé protiútoky XXX. Hádání se v průběhu zápasu – ať už mezi sebou či s rozhodčími – nebylo také vůbec přínosné. Doufejme, že se kolchozníci z takových chyb poučí a v příštím zápase odčiní tuto zbytečnou prohru.