4. kolo: VF vs. Ještěrka 1:4 (1:2)

Šimon — 02. 10. 2005

• Deštivé odpoledne body nepřineslo • Další propadák obrany • „Výteční“ rozhodčí hru zbytečně nekouskovali… • Cvičil Bohouš přímáky? • Roj Kýn opět rozdával rány… • Bojí se Bouřka deště? • Viděli jste už někdy jezevce? A bobra?•

Přestože celý den pršelo, na umělé trávě Pražačky to vůbec nebylo znát a tak se celý Február mohl těšit na technický fotbal plný okouzlujících útočných akcí. Bohužel, realita byla krapet odlišná…

Zápas přitom začal, jak nejlépe mohl. Po jednom z nedovolených zákroků soupeře se k přímému kopu postavil Bohouš a přesnou střelou poslal Február do vedení. Soupeř se ale po inkasované brance nesesypal a jeho útoky byly čím dál tím nebezpečnější. Bohužel kolchozníci začali v obraně kupit chybu na chybu a nabídli tak Ještěrce snadný obrat. Před prvním gólem rozehrál na půlící čáře Bohouš soupeřovi do nohy, který své přečíslení zakončil šťastnou střelou, jež se od tyčky odrazila Láďovi do zad a poté se došourala do branky – 1:1. Další přečíslení vzápětí vzniklo špatným přebíráním útočníků Ještěrky, kteří neomylně trestali podruhé – 1:2. Do poločasu stihnul soupeř ještě nastřelit břevno a několik dalších nebezpečných útoků skončilo jen nepřesnou střelbou. Bohužel, Februáru se nedařilo ani v útoku – jedinou vážnější šanci měl Roj Kýn, ale jeho hlavičce scházela razance. Několikrát nepřesně vystřelili Robin a Cajda, ale to bylo ze strany Telgártu v prvním poločase vše.

Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale zápas se spíše odehrával ve středu hřiště. Několika průniky se sice Šimon dostal před vápno soupeře, ale jeho střely buď mířily vedle anebo byl brankář na místě. Nejvíce vázla kombinace na soupeřově polovině a nedařila se ani finální přihrávka a tak záhy přišel trest v podobě dalších dvou gólů. Soupeř opět přečíslil nesoustředěnou obranu Februáru a pojistil své vedení na konečných 4:1. Nutno říci, že první gólová střela měla být spíše nahrávka a Láďa trochu zaspal a druhá branka padla po neodmávaném autu, to ale na tragickém výkonu Februáru nic nemění a bodovat si v tomto zápase nezasloužil.

K závěru se ještě mohlo měnit skóre po akci nahrávajícího Cajdy a střílejícího Roje Kýna, ale jeho pokus se do odkryté branky nevešel.

Bohužel dojem z prohraného zápasu zkazili navíc jednak rozhodčí – nepískali vůbec nic a jednak někteří hráči soupeře, kteří to se svojí „fair play“ hrou k závěru „trochu“ přeháněli. Vrcholem bylo napadení Roje po odpískaném konci zápasu…