5. kolo: FK Víťazný február vs. FC Lucián B 0:1 (0:0)

Šimon — 13. 05. 2010

gojko-small• Bojácný výkon Februáru na body nestačil • Jako obvykle soupeř rozhodl v posledních minutách • Gojko zvonil jenom břevny • Dědek se vojebávat nenechal • Dědek: „S úplavicí můj výkon roste zápas od zápasu!“ • Nahlodala předzápasová střelba soudržnost teamu? • Z Hanspaulky tentokrát po svých • Odveta v klánovickém golf klubu odložena • Není Rustika jako Paprika • Bohouš se v Jateční ulici nepochlapil • Jansičovi zbyly oči pro pláč • Proč nechce být Gojko úspěšným chatařem? •

Hrůza, utrpení, děs. Ani v pátém kole se Február nedokázal oprostit od svých bídných jarních výkonů a opět, i když je třeba říci, že smolně, prohrál. Bohužel s jedním hráčem na střídání, jehož navíc trápily zdravotní neduhy, mohli rolníci těžko vyhrát.

První poločas byl, stejně jako celý zápas, poměrně vyrovnaný. Soupeř se zpočátku více tlačil do vápna Februáru, ale kromě jedné tutovky, kdy ve skluzu útočník Luciánu minul zívající Jansičovu branku, si žádné větší šance nevypracoval. Na druhé straně mohl po Cajdově průniku ve stylu nože máslem zavěsit Robin, ale ke své šanci se nepostavil dostatečně důrazně a jeho slabá střela spíše připomínala malou domů. Vzápětí mohl skórovat Šimon, ale jeho první střelu dokázal dobře chytající brankář soupeře vyrazit a následná Šimonova hlavička po Robinově autu jen těsně minula pravou tyč.

Zbytek poločasu se víceméně odehrával mezi pokutovými územími obou soupeřů, většina střel byla zblokována, popřípadě se vyznamenali brankáři. Dva nadějné útoky Februáru skončili na podivných přihrávkách Cajdy a Bohouše, a tak poločasové skóre zůstalo bez branek.

Začátek druhé půle vyšel lépe soupeři. Jeho důrazný útočník, který objemem své tělesné hmoty několikrát převyšoval střízlíky Februáru, dokázal pro své spoluhráče vytvářet řadu střeleckých příležitostí. Jednou Jansičovi zvonila pravá tyčka, poté zas nedokázal Lucián ve skluzu vsítit jednoduchý gól, jindy zas střely mířili těsně vedle. V posledních deseti minutách se přeci jen Február rozhodl hrát o něco aktivněji než doposud, začal hrozit z přečíslení, ale výsledkem byly jen dvě Gojkova břevna – první po Cajdově precizní přihrávce, druhé po Šimonově vyražené střele. Třetí ideální pozici ke vstřelení branky měl Šimon, ale jeho střela ve skluzu nechala jen vyniknout gólmana Luciánu.

Zápas se pomalu chýlil ke spravedlivé remíze, ale tři minuty před koncem se balón po rohovém kopu dostal k hřmotnému útočníkovi Luciánu, který dokázal prostřelit vybíhající hráče Februáru a překvapil tak zaskočeného Jansiče – 0:1.

I když se červenožlutí ve zbývajících třech minutách snažili sebevíc, jejich křečovitý úprk za vyrovnáním žádný gól nepřinesl. Bohužel, přestože byl soupeř k poražení, bázlivý výkon Februáru s minimem přečíslení a nápaditostí v útočné fázi způsobil, že si kolchozníci vezou z Hanspaulky další zbytečnou porážku.