5. kolo: FK Víťazný február vs. Rachot 11:2 (7:1)

Šimon — 02. 05. 2012

matous-small• Rachot hrál tentokrát velmi potichu • Jedenáct gólů bylo značně milostivých • Kanonýr Kváša po dvou letech opět rozdával fotbalovou radost • Šest gólů i s cibulkou • Unavená druhá půle • Soupeř hrozil jen ze standardek • Coach nebyl s proměňováním šancí spokojen • Tisková konference přesunuta do Vráže • Pivovar Medvěd slavil úspěch • Na slivovici tentokrát nedošlo • Vyhraje Kváša příští Grand finále AZ kvízu? • Pro držitele triček Februáru účast ve finále samozřejmostí •

V předvečer filipojakubské noci za velkého jarního parna bylo od začátku jasné, kdo z utkání vzejde jako vítěz. Soupeř, který hrál bez možnosti střídání, stačil hrát důstojně jen prvních pár okamžiků, poté se již řešilo jen to, kolik vsítí Február branek. Nejlepší střeleckou formu si z Trutnova přivezl ztracený syn Kváša, který po dvouroční pauze v teamu nakonec nastřílel plný půltucet gólů.

První půle byla ze strany kolchozníků daleko svižnější a až na výjimky se většina gólových akcí sehrála kombinačně bez zbytečných kudrlinek. Sedm vstřelených branek nemuselo být konečné číslo, neboť spousta dalších střel Telgártu skončila buď těsně mimo branku Rachotu anebo si s nimi poradil dobře chytající brankář soupeře, kterému obrana téměř nepomáhala. Februáru se dařilo využívat rozlehlého hostivařského hřiště, avšak nutno říci, že robotníkům značně pomáhala lehká apatie hráčů Rachotu. Jediný gól vsítil soupeř po nedorozumění obrany při zahrávání standardky Rachotem z poloviny hřiště.

Marně si ve druhé půli kolchozníci kladli na srdce, že udrží úroveň hry z půle první. Možná k tomu přispěla i záhadná taktika Rachotu, kdy dva hráči zcela ignorovali obranou hru svého teamu a na polovině Februáru čekali na nesmyslný break, který se nikdy neuskutečnil. Február tak neustále hrál na polovině soupeře v přečíslení, ale místo rychlé kombinace s důrazným zakončením přibylo nesmyslných kliček a hra tak ztratila na své svižnosti.

Přesto nakonec po občasných kombinačních akcí padly ještě čtyři góly, dvakrát zvonily tyče a jednou se Cajdovi soupeře zželelo a místo do prázdné brány zamířil nepochopitelně mimo. Soupeř se kromě nesmyslných nákopů zmohl na jednu zdařilou střelu ze standardky a zaznamenal tak druhý čestný úspěch.

Február si v pátém letošním kole připsal třetí vítězství a těsně před polovinou soutěže se vyšplhal na průběžné druhé místo. Po zápase se trenér Jirka Caithaml pochlubil se svým dívčím teamem z pražského jara a pak již ohněchtiví členové klubu odjeli na oslavy svátku Beletain do vzdálené Vráže.

30. 4. 2012 Hostivař

Sestava: Jansič – Bohouš, Cajda, Dědek, Šimon – Michal, Jencek, Kváša

Góly: 3. Cajda (Jencek), 5. Jencek (Šimon), 7. Cajda (Michal), 10. Kváša (Cajda), 15. Kváša (Šimon), 20. Kváša (Michal), 25. Kváša (Bohouš), 35. Kváša (Cajda), 37. Jencek (Cajda), 52. Dědek, 55. Kváša (Jencek) Soupeř skóroval: 6. min (2:1), 34. min (7:2)