5. kolo: VF – FC SEŠÍVAČKA 1:1 (1:1)

Šimon — 05. 05. 2004

● V žižkovském prachu vydřen 1. letošní bod! ● S předákem Bohoušem opět roztočena kola ● Zbytečně inkasovaný gól připravil rudé o první letošní vítězství ● Konečně výkon hodný nositelů Řádu práce! ● Zelená tekla proudem ● Bájný ostrostřelec Mario Kváša Kempes stále dříme… ●

Teprve v pátém letošním zápase se robotníci dočkali prvního jarního bodu a nebýt smolného gólu na konci prvního poločasu, mohl si Február z prašné Pražačky odvézt rovnou první vítězství. Do sestavy se po dvou absencích vrátil nepostradatelný Bohouš a na nezvyklém brankářském postu se poprvé v letošní sezóně objevil dlouhodobě zraněný Šimon.

První poločas vyzněl z hlediska kontroly míče jednoznačně pro Február, soupeř měl ale více střel na bránu a hrozil zejména úniky po stranách s přesným zakončením. Poprvé však udeřilo na druhé straně – po precizní kombinaci v podání Wydle – Mára – se mohl Február díky posledně jmenovanému radovat vůbec z prvního vedoucího gólu v tomto roce. Následně ještě dvakrát zahrozil svými průniky Bohouš, ale bohužel ani jeden nedotáhl ke zdárnému zakončení. Bohužel, těsně před přestávkou pronikl opět po křídle soupeř, Kváša nešťastně tečoval nevýraznou střelu do Šimonovy tváře a odražený balón nikým neatakovaný útočník Sešívačky v poklidu uklidil do odkryté branky…

Ve druhém poločasu evidentně docházely oběma mužstvům síly a šance na vstřelení branky vznikaly po hrubých chybách obran. Několik slibných příležitostí si vytvořili zejména Kváša, Miloš a Mára, ale ani tváří v tvář brankáři Sešívačky nedokázali rozhodnout zápas. Február doplácel zejména na nepřesnou střelbu, neboť naprostá většina střel mířila do středu branky soupeře, ve které stál téměř nehnutě nejistý brankář, ale robotníci tuto poslední překážku překonat nedokázali…Naopak, vítězství se mohlo snadno přiklonit k Sešívačce, neboť v poslední čtvrtině zápasu šli její útočníci čtyřikrát samotni na branku Februáru, ale jen dvakrát musel Šimon zasahovat, jednou se stačil vrátit Mára a jednou střílel soupeř těsně vedle…Další dvě rodící se příležitosti soupeře zlikvidovali na poslední chvíli Bohouš a Jenda a když ani v poslední minutě nerozhodnul Miloš, skončilo nervózní utkání 1:1.

Po dlouhé době podal Február obstojný výkon, přesto se v obraně objevilo dost okének a chyběl rovněž potřebný klid v koncovce. Bod je sice málo, ale díky za něj…

5.5. Pražačka

Sestava: Šimon - Bohouš, Pavel, Honza Buřič, Robin – Mára, Kváša, Miloš, Jenda, Wydle

Goals: Mára (Wydle)