6. kolo: FK Víťazný február vs. FC Uličníci 0:3 (0:2)

Šimon — 01. 11. 2010

gojko-small• Uličníci udělili Februáru lekci z produktivity • Zoufalá série kolchozníků na Děkance nezná mezí • Sedm zápasů, sedm proher, skóre 3:17 • Proč Šimon nechodí do hlavičkových soubojů? • Rekonvalescent Cajda Február nespasil • Jeho víťazné jégrovky štěstí rolníkům nepřinesly • Kanonýr Jencek stále čeká na svůj třetí zářez • Nebezpečně hrající Dědek se nešťastně zranil • Dědek: „Za všechno může Cajda!“ • Wydle jenom zvonil tyčemi • Gojko: „Měl jsem si dát před zápasem 10 deka senioru, soupeře bych zesměšnil.“ • Posílí Šumavské soustředění teamového ducha? •

Ach ta Děkanka… Kolikrát bude ještě muset Február trpět, aby na nejmenším hanspaulském hřišti vybojoval alespoň remízu? Bohužel ani na posedmé v řadě se Februáru v areálu SK Nusle nedařilo a po zásluze si kolchozníci odvezli druhou podzimní prohru.

Přitom začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný. Oba teamy se pravidelně střídaly v držení balónu a občas došlo i k ohrožení obou brankářů. Postupem času se ale přeci jen začali prosazovat lépe se pohybující hráči soupeře a Február držel bezbrankový stav hlavně díky obětavým zákrokům obránců a Jansičovým reflexům.

V 18. minutě přišla první gólová navštívenka Uličníků. Libero soupeře nakoplo vysoký balón do vápna Februáru, Šimon místo bránění útočníky vzpomínal na prvoligovou historii SK Nusle a neštěstí bylo na světě. Ve vzdušném souboji s Jansičem se útočník soupeře se štěstím prosadil a rázem to bylo 0:1. Február se po obdržené brance nesesypal, ale jeho jedinou nebezpečnou odezvou byla Cajdova hlavička po nadýchaném Bohoušově centru; žel balón z Cajdovy hlavy minul jen o chloupek pravou tyčku branky Uličníků.

K závěru poločasu udeřil soupeř podruhé. Obrana kolchozníků se nechala vyšachovat a střílející hráč Uličníků měl dostatek času zalícit a přesnou ranou k tyči poslal své mužstvo do dvoubrankového vedení. Ke konci první půle se navíc po krkolomném zákroku zranil Dědek, takže do druhého poločasu nastoupil Február pouze s jedním náhradníkem.

Druhá půle nemohla začít hůř než třetí brankou v Jansičově síti. Útočník soupeře si umě zpracoval balón a z otočky náhodně vystřelil na branku. Balón bohužel prošel pod Šimonovýma nohama a přesně zapadnul ke vzdálenější tyči branky Februáru – 0:3.

Teprve po třetím inkasovaném gólu začal Február hrát alespoň trošku fotbal. Kolchozníci již neměli co ztratit a obraz hry se přinejmenším vyrovnal. V ideálních pozicích se ocitl zejména Wydle, ale buď branku netrefil, nebo jeho střely zastavila dvakrát tyč anebo si nepřišel na připraveného gólmana Uličníků. Nadějné útoky také zakončili Bohouš, Jencek, Gojko a Cajda, ale gól toho večera nebyl Februáru souzen.

V závěru zápasu se v otevřené partii střídaly šance na obou stranách, ale skóre se již neměnilo, a Február tak po zásluze prohrál 0:3. Doufejme, že se jednou červenožlutí z proher na Děkance poučí a ukončí tuto nepříjemnou sérii zoufalství.