6. kolo: VF – DODO´S KINGS 2:0 (1:0)

Šimon — 14. 10. 2003

● Karlínské šapitó svědkem čtvrté podzimní výhry ● Jansičova první letošní nula: „Obrana mi pomohla, ale forma je forma…“ ● Mário Kváša Kempes opět zasahoval – pět gólů v posledních dvou zápasech: „Na kolej se ke mně vrátila Iva Kubelková a vrátila mi mé ztracené sebevědomí…“●

Postavení našeho soupeře v tabulce nelhalo – Dodo’s kings skutečně patřili k tomu lepšímu, co nás na podzim na hřištích potkalo. I když nám přálo trochu štěstí, naše vítězství bylo celkem jednoznačné a soupeře jsme kromě několika šancí za stavu 1:0 k ničemu nepustili.

Zpočátku zápasu se však přesto ukázalo několik „okének“ v obraně Februáru a zejména přechod do útoku byl lehce zoufale veden, čehož bylo výsledkem několikeré přečíslení naší obrany. Naštěstí neměli Králové dostatek klidu na svých kopačkách a jejich snaha nebyla nikdy dotažena do zdárného konce (samozřejmě také díky bezchybnému Jansičovi). O poločasovém skóre 1:0 nakonec rozhodla precizní akce v podání Šímy a Kváši, jehož výstavní volej se opravdu nedal chytat…

Na začátku druhého poločasu se opět dostavil výpadek a robotníci nabídli soupeři v podobě dvou zaváháních vyrovnání – střely do odkryté branky však mířily pouze na střechu přilehlého hostince. Avšak posledních 20 minut zápasu bylo již opět v režii nízkotatranských partyzánů – po několika šancích (Šíma 2×, Honza Buřič, Mára) pečetil výhru nikdo jiný, než kanonýr Kváša.

Sestava: Jansič – Bohouš – Šimon, Honza Buřič, Pavel – Kváša, Mára

Goals: Kváša (Šimon), Kváša (Mára)