7. kolo: FK Víťazný február vs. FC Petřiny 09 0:1 (0:1)

Šimon — 01. 11. 2010

jansic-small• Z Hanspaulky opět bez bodu • Február na leadera skupiny nestačil • Dědek tentokrát v roli fotografa • Proč Gojko odmítnul vyrovnání? • Gojko: „Bohoušovu střelu jsem viděl na poslední chvíli, ale ještě jsem ji stačil trknout nad ochranou síť!“ • Michalovy patičky ozdobou zápasu • Jencek drsňákem zápasu • Gastronomické hody v přilehlém bistru sladkou tečkou za utkáním • Takovou žranici Hanspaulka nezažila • Kterak Bohouš carbo snacku propadnul • Február si spravil chuť v Jamajce • Dramatický Gojkův příběh o karose v Karlíně zatím nedokončen • Jedná se o unikátní 11. díl Hříchů pro pátera Knoxe? • Vystoupí na plese Februáru Zlata Adamovská? •

V sedmém kole narazil Víťazný február na leadera skupiny, který měl z dosavadních šesti zápasů průměrné vítězné skóre 7:1, takže se měli kolchozníci nač těšit. Navíc se rolníci opět sešli jen s jednou možností na střídání, což proti dobře hrajícímu soupeři nebylo zrovna ideální.

Úvod zápasu nasvědčoval předzápasovým prognózám. Soupeř si svým pohybem a kombinační hrou vytvářil trvalejší tlak, avšak naštěstí bez vyložených střeleckých příležitostí. Február důslednou obranou dlouho odolával, ale v desáté minutě nezachytil Jencek naběhnuvšího si obránce Petřina a ten z úhlu nedal přesným angličanem Jansičovi žádnou šanci – 0:1.

Februáru nezbývalo než nadále poctivě bránit a čekat na eventuelní chybu soupeře. Poprvé gólmana Petřin ohrozil až v půlce první půle Šimon, když zdařilou střelou z přímého kopu donutil gólmana k bravurnímu zákroku, kterým vyrazil balón směřující za jeho záda. Ke střele se ještě v první půlce dostal Michal, Bohouš a Jencek, ale ani jedna z nich nenadělala gólmanovi Petřin větších starostí.

Naopak hráči Petřin si na polovině Februáru vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale buď se svým zákrokem zaskvěl Jansič anebo svou zřejmě zdánlivou lehkovážností Petřiny ideální moment k bezprostřednímu ohrožení branky prováhaly.

Ve druhém poločase pokračoval obraz hry z dějství prvého – Petřiny déle měly balón na svých kopačkách, ale Február svou obětavostí a bojovností nadále držel jen jednobrankové manko. Je třeba říci, že minimálně ve dvou případech se již zdálo, že je obrana kolchozníků vyšachována a Petřinám stačí jen zasunout pumlíč do otevřené branky, ale štěstí šlo Februáru naproti a Jansičovi stačilo se jen dobře postavit a největší šance soupeře tak zůstaly nevyužity.

Ke konci zápasu se přeci jen hra trochu vyrovnala, po Jenckově průniku střílel Šimon, ale gólman Petřin byl pozorný. Ke střele se dvakrát také prodral Michal, ale ani jedna jeho střela se nevešla do prostoru branky. Největší příležitost měl po Jenckově pasu na kopačkách Wydle, žel osamocený před brankářem Petřin nedokázal vůbec trefit míč. Chvílemi to Február zkoušel i s nákopy na útočnou věž Gojka, který se dokonce protlačil k jednomu nadějnému zakončení, ale jeho hlavička byla také příliš vysokou.

Závěr zápasu si soupeř již pohlídal, Február si tak připsal druhou porážku v řadě a prodloužil svou sérii bez vstřeleného gólu na 156 minut. Po zápase byla oslava prohry spojena s oslavou narození Matěje, obě dvě oslavy se protáhly až do slovutného smíchovského restaurantu Jamajca, který je na tyto události přímo zřízen. Jenckovi se tato party natolik zalíbila, že ještě v nočních hodinách pokračoval intermezzem v divadle na Fidlovačce, ale tu už je úplně jiný příběh.