7. kolo: FK Víťazný február vs. Petřiny 0:5 (0:3)

Šimon — 23. 10. 2012

Poslední dobou se Februáru na kdysi vítězné Hanspaulce vůbec nedaří a po dnešním nevydařeném večeru si ze Sokolu Hanspaulka odvážejí letošní druhý vydatný nášup. Soupeř byl po celý zápas o něco lepší a Február i přes nepopíratelnou snahu s výsledkem něco udělat na soupeře zkrátka neměl. Úvod zápasu opanoval soupeř především svými chytře zahrávanými standardními siutacemi a po dvou přímých kopech a jednom rohovém to bylo rázem 0:3. Kolchozníci se snažili alespoň gólově odpovědět, ale kromě Jenckovi střely do ochrané sítě a dvou Šimonových šancí, kdy při druhé po Michalově pasu trefil hlavičkou břevno, si vážnější situace nevypracovali.

Do druhého poločasu musel Božidar kvůli svému zranění vystřídat Jansiče v bráně a Jirka si tak po dlouhých letech opět zahrál v poli. Február byl přeci jenom ve druhé půli Petřinám vyrovnanějším soupeřem, ale i přes jasné možnosti ke skórování se opět rolníci neprosadili. Naopak Petřiny často chodili do otevřené obrany a díky dvěma trapným chybám obránců se skóre navýšilo na potupného bůra. Nutno říci, že spoustu dalších šancí vychytal v životní formě na brankářském postu hrající Bóža. V závěru zápasu měli šance Ondra, Jencek, Šimon a Michal, ale u výsledku 0:5 již zůstalo. Díky nevýraznému výkonu s chybějícím důrazem na soupeřově polovině si kolchoznící připsali čtvrtou letošní porážku a zkomplikovali si tak boj o záchranu v páté lize.