8.kolo: FK Víťazný február vs. Tsunami 99 8:1 (3:0)

Šimon — 15. 11. 2011

michal-small• Osmigólová smršť na legendárním Meteoru • Rozlehlé hřiště Februáru svědčilo • Michalův hattrick ozdobou zápasu • Nezapomenutelná druhá Wydleho nahrávka na Cajdův gól • Jansič čisté konto neuhájil… • Cajda s Wydlem jenom přihlíželi • Rozlučka s Wydlem i bez něho • Rokytka ano, Jaguška, prosím, ne! • Kterak otec Jiří svého syna Michala chránil • Maxmilián jako za starých časů • Šimonova hanba – rozlučka zakončena rybízovým juicem • Na okenu nedošlo •

Starý dobrý Február jak ho známe z nejlepších let. Na rozlehlém hřišti Meteoru stačil soupeř Tsunami rychlostně jen prvních deset minut. Poté se po rychlých třech gólech rozsypal a nebýt někdy zbrklé družstevnické koncovky, mohlo být skóre o poznání vyšší.

Rozlučkový zápas pro srdcaře Wydleho, který odjíždí na tříleté hostování do Adis Abeby FC, byl z hlediska Februáru jasnou záležitostí. Soupeř stačil kolchozníkům vzdorovat zhruba prvních deset minut, poté se však již nezvládal vracet a jen díky zbrklosti rolnických střelců padl první gól až ve 22. minutě. Február často ve druhé půli poločasu chodil do výrazného přečíslení 3 na 1 či 4 na 2 a během 3 minut získal díky Filipovi, Michalovi a Cajdovi snadné vedení 3:0.

Tsunami se sice občas po rohovém kopu či autovém vhazování v blízkosti Jansičovy branky připomněli, ale jejich akce toho večera nebyly vůbec nebezpečné. Poločas skončil pro soupeře dosti milosrdným poměrem 3:O pro Február.

Druhý poločas se nesl v duchu závěru prvního. Tsunami snadno ztrácelo balóny a Február chodil do otevřené obrany soupeře, která se nestíhala na rozlehlém libeňském hřišti vracet. Jednu z nejhezčích akcí zápasu, kterou vymyslel Wydle, zakončil Cajda snadnou střelou levačkou a zvýšil tak již na 4:0. Poté, co Michal po Bohoušových pasech dokonal hattrick a stanovil průběžné skóre 6:0, nebylo již příliš oč hrát. Díky jedné z mála nedůsledností sice soupeř dosti lacino vstřelil čestný gól, ale konec zápasu se již nesl v exhibičním duchu.

Gólově se do konce zápasu ještě připomněli Bohouš a Šimon, ovšem skóre mohlo být nakonec daleko větší. Február se však snažil „tahat balón až do kuchyně“, což bylo pochopitelně kontraproduktivní, a konečné skóre se tak zastavilo na stavu 8:1.

Oslava vítězství se po libeňských podnicích nesla v duchu Wydleho etiopské rozlučky. Přestože Wydle nakonec opustil svou rozlučku mezi prvními, ostatní se této lsti nezalekli a jeho poslední letošní soutěžní zápas oslavili ve velkém stylu.

8. 11. 2011 Meteor

Sestava: Jansič – Šimon, Cajda, Bohouš, Wydle – Filip, Jencek, Michal

Góly: 21. Filip (Bohouš),22. Michal (Cajda), 23. Cajda (Michal), 43. Cajda (Jencek, Wydle), 45. Michal (Bohouš), 47. Michal (Bohouš), 55. Bohouš (Wydle), 58. Šimon

Soupeř snižoval na 1:6 ve 50. minutě.