8. kolo: VF – FC TYPOS B 3:3 (2:0)

Šimon — 23. 10. 2002

● V pankráckém bahně utopen další bod ● Typos vyrovnal ze stavu 0:3 především díky bájnému „Mário Kvášovi Kempesovi“! Kváša: „Byla to hračka…“ ● Obligátní „úprk“ z hostince „U Kouřilů“ se tentokráte nekonal (chyběl Pavel) ● Typos se o poločase posilňoval vroucí prasečí krví! ●

Pankrácké kolbiště připomínalo svým terénem šumavské slatě z legendy Krále Šumavy, což obvykle našemu „technicky“ vybavenému družstvu příliš nesvědčí, přesto nám však úvod zápasu vyšel a brzy jsme se mohli radovat z dvougólového vedení! Nejlepší hráč utkání, Pavel, si dvakrát zaběhl lišácky za obranu a s chladnokrevností stalingradského ostřelovače zacílil dvakrát přesně do soupeřovi svatyně! Typos zjevně s takovýmto vývojem utkání nepočítal, rudá barva Februáru krotila téměř všechny náznaky soupeřových šancí, navíc Higuita chytal ve vrcholné formě! Typos si tak svou nemohoucnost začal vybíjet v likvidačních faulech a ve zbytečných střetech bez balónu, kupodivu však nebyl nikdo ze soupeřova týmu potrestán žádnou kartou a tak se zbytek poločasu dohrával v poněkud vyostřené atmosféře…

Brzy po obrátce jsme šli díky Mário Kvášovi Kempesovi dokonce do třígólového vedení, avšak poté se karta rychle obrátila - Kváša předvedl několik svých vytříbených kliček a během osmi minut bylo srovnáno…Přestože jsme ještě měli nějaké vyložené šance, nakonec jsme byli rádi za konečnou remízu. V závěru s námi soupeř hrál dokonce regulérní „báčko“, nikdo z nás, pokračovatelů hrdinného odboje Jana Švermy, již nebyl s to důstojné hry, ale naštěstí nás od pohromy zachránila dobře postavená tyč Higuitovy brány…

Komentář rozhodčího: Utkání průměrné úrovně hrané na špatném terénu. Nejlepší hráči Jablonský (Typos) a Strnad (VF).

Sestava: Higuita (Mrďoch) – Bohouš – Šimon, Pavel, Marek – Cajda, Kváša

Goals: Pavel (Šimon), Pavel (Cajda), Kváša (Marek)