8. kolo: VF vs. SK Ujde to 1980 0:1 (0:0)

Šimon — 24. 10. 2005

• Pražačka Februáru nepřeje • Další zbytečně prohraný zápas • Převaha Februáru vítězství nepřinesla… • Žalostná střelecká nemohoucnost • Může za to Cajdova noha nebo Bouřkovy vyjebané stařeny? • Cajda: „Nejlepší trénink je žádný trénink!“ • Bouřka zase práskal kníry… •

Osud zasadil Februáru další morovou ránu v podobě naprosto zbytečné prohry. Ačkoliv se rudí bojovníci snažili sebevíc a vyjma prvních deseti minut si vytvořili souvislou převahu, na vítězství to opět nestačilo. Důvodem byla jedna školácká chyba v obraně a zejména tragická koncovka…

SK Ujde to 1980 vstoupilo do zápasu o poznání lépe. Obrana Februáru zpočátku nevěděla, kam dříve skočit a soupeř si tak v prvních deseti minutách vypracoval tři vyložené šance. Naštěstí jeho střely mířili mimo Láďovu branku, popřípadě se odrážely od brankové konstrukce. Po úvodním náporu však zřejmě soupeři došly síly, Február začal lépe bránit a tak se zbytek zápasu odehrával spíše na polovině SK Ujde to. Robotníci se v průběhu prvního poločasu rozvzpomněli na svá lepší léta a jejich kombinační hře chybělo jen jediné – přesná střelba. Bohužel, to je v současnosti největší bolest Februáru a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Do největších šancí se postupně dostali Šimon – tváří v tvář gólmanovi pohrdl výtečnou Bouřkovou přihrávkou a o míč zakopnul, Pavel – po Šimonově sólu obstřeloval brankáře tak dokonale, až obstřelil i bránu, Cajda – po akci na jeden dotek nedokázal trefit odkrytou část branky a Bohouš – po nacvičené narážečce se Šimonem nedokázal přesně zalícit mezi tyče… Bohužel ani žádná z ostatních střel neznamenala kýžený vedoucí gól a tak první poločas skončil smírně 0:0.

Dějství druhé půle se příliš nelišilo od poločasu prvního. Február byl daleko rychlejší, tlačil, kombinační a důraznou hrou si vytvářel šance, ale gól stále nepřicházel. Nejdříve po Bouřkově přiťuknutí pálil těsně vedle Šimon, poté se několikrát ke střele dostal Cajda, Šimonovu hlavičku vytáhnul soupeřův gólman a řada dalších útoku volala po gólu, ale jak je pravidlem, udeřilo na druhé straně. Mára nešťastně podklouznul na půlce, SK Ujde to se dostalo do přečíslení a osamocený útočník po zpracování balónu nakonec propálil Láďu v brance – 0:1. Byla to jediná střela soupeře ve druhém poločase…

Február po obdrženém gólu nesložil zbraně, snažil se o zvrat až do posledních okamžiků, ale jeho střelba byla neškodná. Šancí však bylo požehnaně - nejdříve po Bouřkově autu skvěle vystřelil Špáťa, žel brankář byl na místě, poté se drzým sólem prosadil Bohouš, ale jeho střela mířila vedle tyče. Dále po jednom ze Šimonových rohů se z voleje do míče opřel opět Bohouš, ale nemířil přesně, několik slibných Špáťových střílených přihrávek nedokázal nikdo dobře tečovat do branky a ani žádná z Cajdových střel neskončila za zády výborného gólmana SK Ujde to.

V posledních minutách se již vkradla nervozita na kopačky robotníků, přibylo nepřesných přihrávek a tak Február nakonec potřetí za sebou prohrál, tentokráte nejtěsněji 0:1.