9. kolo: VF – 1.FC PIVOJS s.r.o. 1:2 (1:0)

Šimon — 31. 05. 2004

● Vítězství bylo na dosah… ● Wydle se zapomněl v restauraci „U Rudolfa“, Pavel s Márou v „Branické hospůdce“ a tak Február začínal ve čtyřech v poli… ● Rozhodčí nastavoval již ukončený zápas – Február přišel i o bod! ● Braník není Baník ●

Jeden z nejnešťastnějších zápasů v historii Februáru se zřejmě podepíše pod letošní sestup, ale takový je již sport. Tvrdý a nesmlouvavý, tak jako byl partyzánský odboj hrdinů SNP v nerovném boji s německou orlicí. Ale vraťme se ke smůlovatému zápasu.

Po celou dobu utkání měl Február mírnou územní převahu a zejména v počtu vyložených šancí vysoce převyšoval svého soupeře. Február navíc začal utkání pouze se čtyřmi hráči v poli, teprve po několika minutách se připojil Mára a až ve druhé půli také Wydle. První šance znamenala hned úvodní gól, kdy si na Pavlovo autové vhazování čítankově naskočil Kváša a mistrovsky umístěnou hlavičkou zesměšnil soupeřova brankáře. Ten po celý zápas připomínal svým pohybem sněhuláka, ale dalšího gólu v jeho síti se Február již nedočkal…Ke konci první půle se na zrádné umělé trávě navíc zranil Šimon, ale nakonec do druhého poločasu nastoupil.

Druhý poločas byl přehlídkou zahozených šancí rudých bojovníků. Nejprve z vyložené pozice těsně přestřelil Šimon, následovalo několik nebezpečných Kvášových střel, včetně tyčky a další stoprocentní Wydleho šance, kdy ze tří metrů málem udělal díru do brankářova panděra…Všechno marné. Ke vší smůle se po hrubé chybě na půli hřiště soupeři povedl rychlý brejk a bylo náhle srovnáno. Vzápětí se těžce zranil Pavel a zápas pomalu spěl k nespravedlivé remíze. Rozhodčí už dokonce ukončil zápas (remíza by nám nakonec stačila k záchraně), ale soupeř se dožadoval dohrání tří minut, o které nás údajně rozhodčí ochudil. Pokračovalo se a po prvním útoku Februáru, kdy byl Šimon několikrát po sobě faulován a dostával poněkud zvláštní výhodu, se Pivojs zmocnil míče a po rychlém útoku do rozhozené obrany pečetil výsledek na zoufalých 1:2. Závěrečný nápor již k ničemu nevedl a tak zavládlo v partyzánských duších trpké zklamání…