9. kolo: VF – KT B 1:2 (0:1)

Šimon — 17. 11. 2003

● Další zbytečná prohra… ● nerovné kolbiště karlínské Februáru tentokráte nepřálo ● Robin si v šatně zapomněl střelecké kopačky…● Wydleho a Cajdův návrat – prvně jmenovaný vydržel 10 minut, než si obnovil vleklé zranění třísel, ke kterému přišel na obligátní měcholupské swingers party ● Kváša tentokrát bez gólu: „S Ivou Kubelkovou všechno klape, neměl jsem prostě štěstí…“ ● Zlepšený výkon ve druhém poločase nestačil ● Střelecká nemohoucnost v ofenzívě, slabý důraz před vlastní brankou ● Kdo nemůže střídá? To ve Februáru zásadně neplatí! Naopak, kdo sotva chodí, je na hřišti pochopitelně nejdéle…●

Takto jsme si zápas o první místo opravdu nepředstavovali…Ačkoliv jsme zejména ve druhém poločase měli daleko více ze hry, nedokázali jsme naše těžko vypracované šance využít a zbyly nám tak jen oči pro pláč.

Z počátku se zápas pro Február příliš dobře nevyvíjel (on se příliš dobře nevyvíjel ani v průběhu zápasu, natož s jeho blížícím se koncem…). V našich řadách panovala zbytečná rozháranost a zbrklost (ostatně jako pokaždé), soupeř však naší nesehranosti naštěstí nedokázal využít. Když už se konečně naše zběsilé pobíhání po hřišti začalo alespoň trošku podobat fotbalu, inkasovali jsme po hrubé chybě ve vlastním vápně úplně zbytečný gól, který stanovil poločasové skóre 0:1. Za zmínku v prvé půli stojí ještě dvě zdařilé Kvášovy střely, jež bohužel brankář soupeře s námahou vyrazil…

Ve druhé půli jsme se konečně dostali k naší osvědčené hře, avšak i přes řadu vypracovaných šancí nedokázal Február vyrovnat (zejména Robinovi chyběl potřebný klid v koncovce…). Vzápětí přišla pohroma v podání dalšího gólu soupeře, který padnul po obdobné hrubce v těsné blízkosti Láďovy brány. Zápas telgártští přesto nevzdávali, Kváša dělal, co mohl, gól visel ve vzduchu, ale nakonec se na nás usmálo štěstí v podobě vydařené akce po ose Cajda – Bohouš až pět minut před koncem. V závěru se ještě nevídaným sprintem a výtečným obranným zákrokem blýsknul Bohouš, ale ofenzíva pokulhávala a tak se rolníci z divokého podhůří Nízkých Tater kýženého vyrovnání nedočkali.

Za zmínku stojí též poměrně sympatické vystupování hráčů KT B, samozřejmě kromě teatrálního a unfair brankáře, jehož závěrečný psychopatologický výstup zpodobňující vrtkavou hranici mezi klinickou smrtí a agonií by patřil mezi nejzdařilejší kousky v psychiatrické zotavovně v Kurovodicích…

Sestava: Láďa – Bohouš – Šimon, Pavel, Cajda – Kváša, Mára, Robin, Wydle

Goal: Bohouš (Cajda)